teisipäev, 24. aprill 2012

Nagu sipelgad...

Kevad on kätte jõudnud. Saginat ja toimetamist on palju. Kuna meil kipub koolis viimasel ajal kõik tagurpidi käima, siis alustan seekord blogis ka meie tegemiste kirjeldamist tulevikust minevikku. 
8.mail kell 11 on Viljandi Kultuurikolledži etendus "Kardemoni linna röövlid". Selles etenduses mängib kaasa meie kooli vilistlane Rait Õunapuu ja seetõttu lubatakse kogu koolil etendust vaatama minna. Pilet maksab 3€.
4.maini kestab vanapaberi kampaania. Vanapaber tuua kooli kuuri juurde, kus see ära kaalutakse ja nimi kirja pannakse. Ühendust võtta Heliga. Kampaanias osalejatele kingitused!
4.mail võtame osa Teeme ära kampaaniast ja koristame teeääri. 
30.aprill on kevadpühale eelnev esmaspäev. Meie koolis otsustati, et see on vaba ja õppeaasta pikendatakse selle päeva võrra 6.juunini. 
Sellel reedel, 27.aprillil kõlab abiturientidele viimane koolikell ehk on traditsiooniline Tutipäev. Meile on see päev oluline veel sellepärast, et läheme viimast korda ujuma.
Neljapäeval, 26.aprillil ootab meid ees õppekäik, kus saame uurida soode salapära.

Täna, 24.aprillil algasid koolimaja fassaadi renoveerimistööd. See tekitab koolikorraldusse kindlasti mingil määral segadust, kuid püüame hakkama saada. Sügisel saame alustada õppeaastat ilusas koolimajas!
Eile õhtul toimus jüripäeva kombekohaselt Jüriöö jooks. Meie klassist olid tublid osalejad Martin, Markus, Marco, Kermo, Eeva, Liisa, Alina ja Annabel. Aitäh klassi esindamise eest! Olite tublid!
Eile hommikul käisime klassiga Järva-Jaani Tuletõrje muuseumis. Saime kinnistada varem õpitud teadmisi ja leida seoseid Paide Päästekomando külastusega. Muuseumis läksime ajas tagasi ja teame nüüd, kuidas ja millega kustutati tuld siis, kui ei olnud veel tuletõrjeautosid. 
13.aprillil külastasime Paide Päästekomandot, kus kõigepealt räägiti meile tuleohutusest. Järgnevalt viidi meid ennetustuppa, kus lapsed pidid leidma erinevaid tuleohtlikke olukordi. Veel näidati meile, missugused on ruumid, kus päästjad saavad treenida, puhata, süüa teha. Lõpetuseks näidati meile lähemalt ka tuletõrjeautosid ja nende varustust. Päev oli tore ja huvitav. Ent - lapse suu ei valeta! Kellel ei ole kodus veel suitsuandurid laes?! Nii mõnigi laps hakkas selle üle muret tundma.

10.aprillil oli koolis lastevanemate koosolek. Kuna osavõtt oli kesisem kui oleks oodanud, siis teen väikese lühikokkuvõte. Loengu teemat on keeruline ümber seletada, aga neile, kes kohal olid toon meeldetuletuseks välja mõned märksõnad. Igal inimesel on õigus unistada ja need on meile  väga vajalikud näiteks sellekski,  et tulevikus kuhugi jõuda. Samuti ei tohiks me keelata endale õnnelikuks olemist nüüd ja praegu. Oluline on muuta oma mõtlemist, et ma ei pea vaid võin ja kui ma võin, siis ma ka tahan! Igas päevas võiks leida midagi, mille eest tänulik olla ja mõelda, mida saab ise teha, et olla õnnelikum kui eile.
Klassikoosolekul rääkisime probleemidest, aga sai jagatud ka rõõmu. Üheks suuremaks probleemiks meie klassis on garderoobi korrashoid. Püüan ise sellele rohkem tähelepanu pöörata, kuid palun ka kodus jälgida, kas laps on kõik oma riided koju toonud ning seda, kuidas laps oma asju hoiab. Sain korraldada päris riidelaada kohe! Siiski jäi suur sületäis riideid ikka üle.
Teiseks suureks probleemiks on 2.klassi õpilaste ebakorrapärane pikapäevarühmas osalemine. Kui  pikapäevarühmas käimise kohta on avaldus tehtud, siis peab laps seal ka käima. Mõni laps kasutab vaid võimalust käia söömas, aga õppima ei lähe. Kui lapsel on vanema kirjalik luba peale õppimist pikapäevarühmast ära minna või kindlate päevade kohata vabastus, siis pole probleemi.
Soovitusliku lugemisega on ka pea pooled lapsed jännis. Õppeaasta lõpuks peab olema loetud kuus raamatut. Nendest ühe oleme koos ära teinud ja teine, luuleraamatu osa sai hiljuti läbi töötatud ja hinnatud.  Koosolekul sai otsustatud, et kui lapsel ei ole kuus raamatut veerandi lõpuks loetud, jääb veerandi hinne välja panemata ja ta peab käima koolis lugemas peale õppetöö lõppu (6.06).
Veel on vajalik, et laps tunneks kella. Kuna matemaatikas on selle õppimine nii lühiajaline, siis võiks kodus sellega rohkem tegeleda.
Kuna 2.klassi õpilane ei oska alati hinde parandamist ja järelvastamist ise kokku leppida, siis otsustasin selleks määrata kindla aja. Selleks on kolmapäeviti 7.tund. Kõik "punased" hinded ja !-d ning puudumise tõttu tegemata kontrolltööd peab ära vastama. Siinkohal on lapsel kindlasti hinnete jälgimisel vaja vanema abi. (Kahenädalane kogemus on näidanud, et laps hakkab hoolsamalt tööle, et mitte peale tunde jääda.)
Rõõmude poolelt oli heameel jagada sõpruskoolis külas käies kogetud tunnet - oleme tublid! :)

Sibame siin kevadises saginas edasi ja ärme unusta hoolsate sipelgate kombel tööd teha! ;)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar