reede, 22. oktoober 2010

II veerandi tunniplaan - väikesed muutused!!!

Väikesed muudatused tunniplaanis!

Esmaspäev: (muutusteta)
1. muusika
2. eesti keel
3. matemaatika
4. kunstiõpetus
5. kunstiõpetus
6. koor

Teisipäev:
1. keh.kasv.
2. matemaatika
3. eesti keel
4. eesti keel
5. õpiabi I rühm

Kolmapäev:
1. eesti keel
2. muusika
3. matemaatika
4. inimeseõpetus
5. õpiabi II rühm/ kunstiring
6. kunstiring

Neljapäev:
1. eesti keel
2. eesti keel
3. matemaatika
4. kunstiõpetus
5. klassijuhataja
6. koor

Reede:
1. keh.kasv.
2. loodusõpetus
3. eesti keel

Esimese esimese veerandi viimane nädal

Ja ongi käes vaheaeg! Meie nädal oli tihe, aga täis põnevust ja mitmekülgset tegevust.
Väike kokkuvõte meie õppetööst sel nädalal:
Tähtedest õppisime orav Üloga Ü-d, kratt Kata ja vanaisa Kustasega K-i ja põrsas Pambuga, (kes lasi puupsu), P-i.
Matemaatikas kordasime veel õpitud kujundeid ja hulkadesse jagamise tunnuseid ning alustasime numbrite õppimisega. Tegime selgeks mõisted arv ja number. Numbreid on kümme (0-9) ning arvud koosnevad numbritest! Ära õppisime number ühe (1) ja kahe (2).
Kunstiõpetuses saime inspiratsiooni matemaatikas korratud kujunditest. Esiteks tegime ühe pildi omal valikul, kas kandilise või ümara maailmana ning teise, fantaasiatöö, kleepetööna geomeetrilistest kujunditest. Pildid tulid mõlemad hästi kihvtid!
Loodusõpetuse tunni raames käisid meil koolis külalised Tartu Ülikooli Türi Kolledžist, kes tutvustasid meile vee teemat. Nüüd peaksid lapsed teadma, kui palju on maailmas ja inimeses vett, kui palju on maailmas joogivett ja miks on vaja seda säästa ning veel huvitavaid fakte vee omaduste kohta.
Esmaspäeval tuli meie klassi uus tüdruk - Eleonora ehk lühidalt Elja. Ta ei oska veel rääkida eesti keelt, aga küll ta õpib. Osad tüdrukud on ta tublisti enda hoole alla võtnud ja loodame, et ta kohaneb kiiresti ja õpib ka kiiresti - siis saaks rohkem suhelda. Igatahes tegi tüdrukutele suurt rõõmu, kui ta nende kutse peale "tule" kaasa läks. Mina püüan talle nii hästi või halvasti, kui oskan, seletada õppimist ja muud vajalikku. Igatahes loodan, et teda ei hakata tõrjuma vaid võetakse ruttu omaks. Meil on siiski multikultuune ühiskond!!!
Teisipäeval külastasime alevi raamatukogu. Seal tutvustati meile mõningaid uusi raamatuid ja raamatukogust laenutamise tingimusi, võimalusi. Aitäh teile, kes täitsid ja saatsid õigeaegselt raamatukogust laenutamise nõusoleku lehe. Kes seda aga mingil põhjusel ei teinud, aga laps raamatut laenutada tahaks, siis peab ise kohale minema ja lapsele lugejakonto vormistama. Lastele meeldib üldiselt raamatuid vaadata ja lugeda. Igaüks leidis endale midagi sobivat ja laenutas endale raamatu, kui tal oli nõusoleku leht täidetud või lugejakonto juba olemas. Siit ka soovitus, laske lastel vaheajal raamatut lugeda. ;) Täna kirjutasime päevikutesse ka, et võiks täita iga loetud raamatu kohta lugemispäevikut. Selleks sobib valge vihik või ka valge leht. Kindlasti peaks ära märkima raamatu pealkirja, raamatu autori, tegelased ning joonistama raamatu sisu järgi pildi. Kui seda teha valgele paberile, saab lugemispäeviku köita kokku kiirköitjasse. Vahepeal võiks siis seda lugemispäevikut ka õpetajale näitamas käia. Parimaid lugejaid püüan jõulude ajal ka meeles pidada! ;)
Kolmapäeval oli kooli raamatukogus ettelugemispäev. Jällegi tutvustati uusi ja toredaid raamatuid, loeti neist lõigukesi ette.
Neljapäeval oli veepäev, millest kirjutasin juba eelnevalt. Viienda tunni ajal vaatasime veel filmi Läänemerest, (mis oli väiksematele klassidele küll vist liiga keeruline mõista). Õhtul oli õpilasesinduse poolt korraldatud 1.-6.klassile mängudeõhtu. Meie klassist oli osalejaid kõige rohkem! :)
Ja täna oligi meie esimese esimese veerandi viimane päev. Hommikul oli üks tund. Teise tunni ajal toimus pidulik veerandilõpu aktus, kus tunnustati tublimaid õppureid (viielisi ja nelja-viielisi) ning tänati sügisnäitusel osalejaid. Esines luulering oma vahva luulekavaga raamatust. Peale aktust sai igaüks klassijuhatajalt ka "mängutunnistuse". Sellel on igaühe enda arvamus, kuidas talle meeldib tegeleda koolitööga ning mida ta oskab või ei oska nii hästi teha. Käitumise ja hoolsuse hinde märkisin ma oma arvamuse kohaselt. Nii mõnigi peaks natuke mõtlema, kuidas koolis sobilik käituda on või kuidas oma hoolsust parandada. Aga jõuludeni on aega ja siis anname hinnanguid juba kolmepoolselt (laps ise, lapsevanem ja õpetaja).
Kui juba jõuludest juttu tuli, siis väike meeldetuletus: "päkapikk" ootab jõulukingi toetust! Tahaks kirja jõuluvanale teele saata hiljemalt novembri keskpaigas. Siis jõuab jõuluvana ehk meie soovid ka õigeaegselt täita. ;)
Mis ma oskan veel öelda...
Laske oma lastel nautida vaheaega. Kui võimalik, saatke nad vanavanemate juurde (saate ise ka natuke puhata :P), laske raamatuid lugeda, saatke õue niipalju kui võimalik jne jne. Kui vähegi võimalik, veetke ka ühiselt meeldivalt aega!
Toredat vaheaega ja ilusaid ilmasid!!!
P.S. teise veerandi tunniplaani panin lastele tunnistuse vahele, aga igaks juhuks lisan ka siia uue teemana.

pühapäev, 17. oktoober 2010

Esimese vaheaja ootuses!

Ja hakkabki meie esimene koolivaheaeg kätte jõudma. Jäänud on veel vaid viis päeva. Eks väsimus annab tunda juba nii lastel kui õpetajatel. Sel nädalal olid lapsed juba üsna rahutud ja väsinud olemisega. Järgmine nädal tõotab tulla vaheldusrikkam ja üsna teistmoodi tavapärasest. Esmaspäeval tuleb meile uus õpilane. Eks ta toob meile kindlasti ärevust ja elevust juurde! Püüame ta ruttu omaks võtta ja õppetööd mitte häirida lasta.
Eeloleval nädalal külastame teisipäeval alevi raamatukogu. Selleks palun kõigil NÕUSOLEKU LEHED ära saata!!! Kolmapäeval on ettelugemispäev kooli raamatukogus. Nende üritustega tähistatakse raamatukogukuud. Neljapäeval on eeldatavasti Türi Kolledži poolt keskkonnapäev. Ja reedel ongi veerandi viimane päev! Toimuvad kõik tunnid, aga ühe tunni ajal teeb direktor kogunemisel väikese kokkuvõtte õppetöö tulemustest.
Järgnevalt püüan tuua võimalikult lühidalt ülevaate ka sel nädalal toimunust:
Õppisime rott Ruudi ja rebase Riinaga selgeks R-tähe, bokser Bibiga B-tähe ja ööbik Örruga Ö-tähe. Selle nädala tahvliteksti kirjutasime juba vaheaja teemal ja õpime selle järgmiseks nädalaks ilusti lugema. Veel võrdlesime hulkasid (rohkem, vähem, võrdselt), leidsime tunnuseid, mille järgi hulkadesse jagada. Määrasime elusolendite tunnuseid ja nende alusel neid ka hulkadesse ehk rühmadesse. Arutasime väga põhjalikult kiusamise teemat.
Esmaspäeval käisime tutvumas kooli raamatukoguga. Meile räägiti, kuidas peab raamatuid hoidma ja tutvustati toredaid lasteraamatuid. Kohe oli võimalik raamatuid ka laenutada ja igaüks vist leidiski sealt lugemist. Mõni laps käis suisa iga päev raamatut tagastamas ja uut võtmas. :)
Hästi huvitav oli joonistada ämblikuvõrke ja meisterdada kastanimunadest ämblikke. Aga kuna ämbikud elavad ikka võrgus, siis pidin ma neile ka ämblikuvõrgu kuduma. Ja kuna ma päris ämblik ei ole, siis tulid mulle jällegi suured tüdrukud appi. Üheskoos saime toreda võrgu valmis. Taas kord aitäh teile!!! Kati oli ka emaga koos ämblikku mänginud ja tõi samuti väikese võrgu klassi - nii said endale neli ämblikku veel oma koduvõrgu. Ah jaa, ämblike tegemise taustaks lugesin lastele uudiskirjandust "Ämblike kool", mis on Eestis juba väga suure populaarsuse saavutanud. Jätkame kindlasti selle raamatu lugemist uuel veerandil, et leida sealt rohkem tarkuseteri.
Väike palve vanematele: palun kontrollige lapsega koos, et tal oleksid kindlasti kõik vajalikud töövahendid kaasas/ kotis ja kodused ülesanded tehtud!
Kaasas peavad olema iga päev päevik, pinal teritatud pliiatsitega (neist vähemalt kolm harilikku!), teritaja, joonlaud, kustukumm ja selleks päevaks vajalikud tööraamatud, vihikud, töölehed. Kuna värvimisülesandeid on üsna palju, siis on vajalik, et pliiatsikomplektis oleks vähemalt 12 pliiatsit.
Jõudu ja jaksu!

pühapäev, 10. oktoober 2010

Tihe aga tore nädal! :)

Nonii! Tihe nädal ongi läbi saanud. Väike kokkuvõte õppetööst:
- eesti keeles õppisime ämblik Ärbi ja tädi Äduga Ä-d, lepatriinu Õiega Õ-d ja lõvi Leoga L-i. Püüame rõhku panna rohkem lugemisele, aga ka kuulamisele (täitsime teise kuulamisülesande - tekitab raskusi kuulamise järgi töölehe täitmine). Jutustamisega saame väga hästi hakkama. Kõik tahavad ja oskavad jutustada, aga kahjuks kõik ei jõua ja on siis solvunud ja õnnetud. :)
- matemaatikas kordasime paremat/ vasakut ja hakkasime asju tunnuste alusel hulkadesse rühmitama. Eks seda paremat/ vasakut võiks alati võimalusel korrata - see läheb vahel ju täiskasvanutelgi vahetusse. :P
- kunstiõpetuses meisterdasime leivanädala puhul kukli-siilikesi, mis pakkus huvi väga paljudele teistele koolikaaslastelegi. Sellega seoses tutvustasin ka soolaleival käimise kommet - kinkida huvitav meisterdus leivast. Lisaks joonistasime veel lõbusaid leivakesi ja neljapäeval tegime papi-lõnga trükiga taustapaberi uuele tööle (teemat veel ei avalikusta).
- inimeseõpetuses vesteldi asendusõpetajaga, kuidas olla terve laps ja mitte haigeks jääda. Selleks vajab laps ikka värsket õhku ja liikumist väljas, tervislikku toitu (nt rukkileiba!) ja ilmastikule vastavat riietust. Haigestumisel peab laps olema kodus ja end ravima!
- loodusõpetuses tutvusime mõistega köögiviljad, maitsesime neid klassihommikul ja rühmitasime erinevatesse hulkadesse: puu- ja juurviljad, Eestis ja mujal kasvavateks.
Lisaks õppetööle oli tegevusi päris tihedalt.
Sel nädalal oli üle-Eestiline leivanädal, mida tähistati ka meie koolis. Iga päev degusteeriti erinevaid leibasid, väljas oli erinevate teraviljade näitus, reedel sai maitsta ka Heli küpsetatud koduleiba. Meie saime oma klassis maitsta Melani toodud koduleiba juba esmaspäeval! Oli väga maitsev ja sai väga ruttu otsa! Klassi poolt viisime fuajeesse näitusele ka mõned oma kukli-siilikesed - kõiki viia ei raatsinud, kuna kartsime lõhkumist. See-eest käidi meie siilikestega vahetunnis klassis väga aktiivselt tutvumas. :)
Esmaspäeva õhtul oli tantsuringi kohtumine, kus määrati ära, kes missuguses rühmas ja millal käima hakkab. Kui on veel keegi, kes pole asjaga kursis, siis palun uurige tuttavatelt või Üllelt endalt järele, sest tantsuringid algavad juba uuest nädalast!
Teisipäeva õhtul oli lastevanemate koosolek ja kuna meie klassist oli 22st lapsevanemast 18 esindatud, siis arvan, et loengust kokkuvõtet tegema pole vaja hakata. (Räägiti interneti- või arvutisõltuvusest.)
Klassi koosolekust teen lühikokkuvõtte puudujatele infoks ja kohalolijatele meelespeaks. Kodusest lugemisest sai selgitatud, et algajad (ehk õpiabi lapsed) peaksid lugema kindlasti esimese lehekülje ja soovitavalt ka teise ja need, kes õpiabi rühmas ei käi, peaksid lugema mõlemad leheküljed. Siinkohal täpsustan, et kodune tekst tuleks läbi lugeda vähemalt viis korda!
Koosolekul jäi vist ütlemata ka see, et kuna meie klassis on üks õpilane, kes ei tunne veel kõiki tähti, aga teised on vähemalt veerijad, siis üks õpiabi tund läks temale ja seega on teistel nädalas kaks õpiabi tundi - teisipäeval ja kolmapäeval.
Koduse ülesande täitmisel palusin pöörata tähelepanu ka tingmärkidele (seletused vihiku esimesel leheküljel). Lisaks seletasin mõisteid joonistamine ja joonestamine. Joonistamine on vaba käega, joonestamine joonlauaga. Pähkli ülesanded on nuputamiseks ja kommi ülesanded lisaks - seega vabatahtlik, aga soovituslik. :P
Vihikuid kontrollin templitega: tibu = kontrollitud, lammas = tubli töö! Ja kleepsu saab eriti hästi tehtud töö eest!
Märkuste süsteem vajab veel korrigeerimist, aga hetkel sai kokku lepitud, et märkust hakkan märkima samale päevale punase m-tähega, (sest kleeps kipub ära kaduma ja kleepsu tahab laps ikka saada, ükskõik, mis tähendus sel on). Ühel päeval sai katsetatud ka nime tahvlile kirjutamise meetodit, mis toimis väga hästi. Hmm, kui järele mõelda, siis peale teisipäeva ma märkusi sel nädalal ei pidanudki tegema! Tore ju! :D
Püüan ka tublisid lapsi märgata ja nädala lõpus kleepsu- või templiga premeerida. (Sel nädalal läks klassihommiku tuhinas meelest ära, aga ehk kompenseeris seda klassihommik ise!)
Jagasin lastevanematele ka alevi raamatukogu kasutamise nõusoleku lehed. Olen tagasi saanud vaid mõned üksikud. Palun need tagasi saata hiljemalt uue nädala lõpuks. Või kui te ei ole seda saanud, siis andke teada ja saadan uuesti.
Klassiekskursiooniga jäi praegu mõte, et püüame veel sel veerandil minna Seidla tuuleveskisse. See tähendab seda, et asjaajamisega läheb väga kiireks. Ja kuna tean, et tung veskisse on üsna tihe, siis võib see lükkuda ka teise veerandi algusesse. Aga vaatame, näeme!
Mõtlesime ka jõuluvana tuleku peale. Teie nõusolekul sai otsustatud, et jõuluvanale saadame toetusraha 100 krooni, ja kirja kingisooviga saadab õpetaja.
Edaspidiste klassikoosolekute kohta jäi otsus lahtiseks - et kui mina vajalikuks pean, siis kutsun teid kokku. Tahaks loota, et blogi lugejaid tuleb juurde ja lisakoosolekuid vaja ei ole. Püüan vajaliku info siin edastada ja ka ekooli süsteemi selgeks saada, et sinna tähtsama info üles saaks panna.
Uurisin välja ka, kes oli 1.septembril filmija. Ehk õnnestub film DVD-le ümber kirjutada ja kõigile soovijatele kopeerida. Soovijad andke mulle märku!
Tähtsam info: Kui teie laps puudub koolist, siis on vajalik samal päeval teatamine klassijuhatajale! Teil on kõigil olemas minu telefoninumber, maili ja msn-i aadress, aga veel parem on põhjus kirjutada otse ekooli (või lapse päevikusse, öeldes, et ta mulle seda ka näitaks!), siis ei ole võimalik mul seda ära unustada!
Veel tekkis vajadus kurta teile, et meil on klassis esinenud juba ka kiusamist. Nii klassisisest kui klassivälist. Palun rääkige oma lastega ka kodus, kas neid kiusatakse või on nad kiusajad. Sellisele asjale on vaja varakult jälile saada, et ei tekiks vastumeelsust koolis käimisele. Kindlasti oleks vaja ka mulle teatada, kui laps pole seda ise teinud. Loomulikult räägin ma lastega sellest ka ise, aga alati ei pruugi ma sellest üldse teadlikki olla, mis toimub vahetunnis. Siinkohal on alati väga suur roll koostööl. Püüame kiusamisele ikka varakult jälile saada ja asja ära lahendada.
Tahan teid südamest tänada nii aktiivse osavõtu eest! Usun, et nii on meie koostöö teie laste heaoluks väga tõhus! :)
Nädalast edasi. Kolmapäeval tähistasime ülemaailmset õpetajate päeva. Meie klassis oli õpetajaks Marge Raja. Lapsed jäid igatahes rahule ja kui ma enne väljasõitu ukse taga kuulamas käisin, tundus ka asi kontrolli all olevat. :P
Hommikul oli aktus, kus esineti päris õpetajatele ja päris direktor andis asendajale traditsiooniliselt üle suure "kuldvõtme". Seejärel oli väike kohvilaud päris õpetajatele ja väljasõit. Käisime Kilplalas, kus tutvustati meile kilplaste elu-olu. Edasi viis tee meid Sassi tallu, kus näidati ja tutvustati meile erinevaid linde: emu, jaanalinde, nandut, uhkeid saabastega tuvisid, faasaneid, naerukajakaid, papagoisid, kellest üks isegi rääkis. Järgnes ekskurisoon Imavere piimandusmuuseumi. Seal saime ise teha võid, mis maitses ülihää. Päeva lõpetasime piduliku lõunasöögiga Imavere kõrtsis. Ettevõtmine oli väga tore ja meeldejääv ja samas saab nüüd seada plaane ka klassiga nendesse kohtadesse minekuks.
Oma tiheda nädala lõpetasime selle veerandi klassihommikuga. Läks küll hirmus kiireks see päev, aga loodan, et meeldis kõigile. Alguses pidid lapsed vabal teemal joonistama, kuni ma kaasatoodud toidumoona laiali sorteerisin. Lapsed olid sellega vägagi päri ja pildid tulid üllatavalt toredad, asjalikud ja armsad. Mängisime kahte vana head mängu: silmapilgutamist ja kuidas sulle naaber meeldib. Lastele igatahes meeldisid, kuigi mängu mõte muutus vahepeal vastupidiseks. :D Ringi sisse tahtsid saada kõik, mitte sealt põgeneda. Seda oli päris lahe vaadata, kui vahepeal neli-viis last ringiotsivalt tühje toole vaatasid, aga neid "ei näinud". :D :D :D
Peale mängimist järgnes kaasavõetu degusteerimine. Oi, mis maitsvaid asju kõik toodud oli! Nagu palutud oligi. Seene- ja kõrvitsasalat, marineeritud seened, sibulakook, õunamoos ja sai, Eestis kasvatatud ja poest ostetud viinamarju, õuna- ja virsikukooki, porgandeid ja kapsaid + dipikaste, kaneelirulle, rosinaga ja rosinata kringlid, kirsi-, ploomi-, pirnikompotid. Nänni sai palju, nii palju, et ei jõudnud kõike äragi süüa. Aga kõik maitses nii hästi, et lapsed ägisesid täis kõhtudega (ja ega ma isegi suutnud ära öelda sellistest hõrgutistest :D). Aitäh ka emmedele, võib-olla ka issidele, kes hõrgutistega vaeva nägid! Kui kõhud täis, said kõik rõõmsal meelel koju minna või koristama appi jääda. Meile tulid koristama appi minu suured lapsed 7.klassist: Dianne, Janeli ja Brenda. Aitäh teilegi! :)
Eriti armas oli veel see, kui üks poiss lahkudes ütles: "Aitäh toreda päeva eest! Täna oli väga tore päev!" Süda läks kohe nii soojaks! :)
Nüüd ootavad meid ees veel kaks tihedat/ toredat nädalat ja ongi esimene vaheaeg!!!
Nautige ilusaid ilmasid ja mõnusat nädalavahetuse lõppu! ;)

reede, 1. oktoober 2010

Teated

04.-08.oktoobril tähistame üle-Eestilist leivanädalat traditsiooniliselt ka oma koolis!
* Ürituse raames võib joonistada, kirjutada lugusid, muistendeid ja luuletusi leivast. Ootan ka oma klassilt kaastöid! Tehke koos lapsega midagi huvitavat! ;)
* Iga päev toimub leibade degusteerimine.
* Näidatakse erinevaid teraviljasid, millest leiba tehakse.
* Lahendadakse mõistatusi.
* Reedel võib tuua rukki- või nisujahust valmistatud küpsetisi.
Esmaspäevaks võtab igaüks kaasa ühe kukli kunstiõpetuse tunnis meisterdamiseks.
05.oktoobril kell 18.00 on lastevanemate koosolek kooli aulas. Info saatsin lastega koju ja on lisatud juba varemalt ka blogisse.
06.oktoobril tähistame koolis õpetajate päeva (ülemaailmne õpetajate päev on muidu 5.oktoobril). Sel päeval võtavad abituriendid õpetaja ameti üle ja asendavad päris õpetajaid. Meie "põgeneme" koolist ja harime end kultuurselt väljaspool kooli ehk korraldame väljasõidu.
08.oktoobril toimub kohe peale tunde "klassihommik" (mitte -õhtu). Kuna loodusõpetuses on vaja kaasa võtta erinevaid köögivilju, siis leppisime kokku, et tuua võib ka hoidiseid või küpsetisi. (Leivanädala raames on ka reedel küpsetised oodatud.) Ei ole lubatud kaasa võtta krõpse vm rämpstoitu!
Kohtumiseni teisipäeval! :)

Lühidalt!?

Üritan seekord lühidamalt selle nädala info edastada...

Eesti keeles õppisime sel nädalal utt Uuduga U, isa Sassi ja seeneuss Senniga S ja karu Ottiga O tähed selgeks.
Matemaatikas võrdlesime ja leidsime tunnuseid laiema ja kitsama, paksema ja õhema kohta ja määrasime asukohta, mis on all, mis ülal.
Kunstiõpetuses tegime endale leheaabitsad. Need tulid hoolsamatel päris kenad välja. Mõnel tulid tagurpidi aabitsad ja mõnda peab veel korrastama, et asja saaks. Need jätame esialgu kooli endale õppematerjalina kasutamiseks. Aja jooksul püüame neid veel täiendadagi.
Liiklus- ja inimeseõpetuses tutvusime enda ja oma vanemate (ka vanavanemate kooliteega), mida oli päris põnev kuulata.
Loodusõpetuses rääkisime puuviljadest ja marjadest ning sellest, mida neist teha saab. Järgmisel nädalal räägime kõikidest köögiviljadest ja kogemata paiskasin välja mõtte, et äkki teeks klassiõhtu või õigemini -hommiku (peale kolmandat tundi). Ja loomulikult ei olnud neile seda rohkem vaja öelda. Juba hakati plaane pidama, kes mida toob. Eks siis tuleb ära teha!
Plaan on siis selline, et võtame kaasa erinevaid köögivilju, mida saab toorelt süüa või isetehtud(toor)salateid, hoidiseid, küpsetisi. Leivanädala raames on reedel niikuinii oodatud erinevad küpsetised. Me siis sööks need rõõmsalt koos ära ka! :P

Sel nädalal püüdsin hakata rakendama ka distsiplineerimiseks mingit süsteemi. Võtsin endale vihiku, kuhu hakkasin üles märkima tunni segajad või mitte kaasa töötajad. Samuti märgin sinna kiitused. Auhinnaks lubasin iga nädala lõpus jagada kleepsu. Selle süsteemi järgi said täna kleepsud Annabel H, Melani, Martin ja Kati.
Tublid abilised on mul Kermo ja Kati. Kermo aitab söögivahetunnil ust lukku panna ja Kati kontrollib, et mul ikka iga päev õpitud tähed seinale oleks pandud. :) Ühel päeval olid tublideks abilisteks ka Martin, Sven ja Annabel V, kes aitasid kõik toolid laudadele panna, et koristajal kergem oleks. Kiitus veel kord!

Järgmise nädala teated kokkuvõttena lisan uue teemana!